Užívateľ: anonymous
Košík: 0,00 €

Kvety na balkónoch

Kvety na balkónoch podľa svetových strán
Čo treba dodržať a vedieť
-kvety a rastliny v menších nádobách, truhlíkoch, črepníkoch treba polievať častejšie ako vo veľkých nádobách
- plastové črepníky udržujú vlahu dlhšie ako keramické
- piesočnaté pôdy vyschýnajú skorej ako ílovité
- pri slnečnom počasí a suchom vzduchu rastliny a kvety budú potrebovať výdatnejšiu zálievku ako tie, ktoré sú umiestnené na chránenom mieste
 Najdôležitejšou podmienkou pri vysádzaní balkóna je svetová strana a podľa nej vyberáme rastliny aj kvety.
 
J U Ž N Á   S T R A N A
 
Mnoho letničiek a v lete kvitnúcim rastlinám sa najlepšie darí na slnku. Ideálny je balkón alebo záhradka, ktorá je orientovaná na juh. , pretože tam dopadajú slnečné lúče celý deň. Kvety a rastliny , ktoré môžeme na toto miesto umiestniť sú agerát, petúnky , bylinky , muškáty, citrusy. Poludňovky a gazánie sa otvoria len na plnom slnku. Vhodné na balkóny sú aj santolíny, olivovníky, eukalypty, ktorým sa vyparuje menej vody. Prispôsobené na teplo sú hlavne sukulenty ako je agáva alebo rozchodníky. .
 
V Ý C H O D N Á   S T R A N A
 
Ak je terasa alebo balkón orientovaný na východ sleniečko nám tam svieti v dopoludňajších hodinách a nie je také prudké.Vyberáme naň rastliny, ktoré si nevyžadujú priame slnečné lúče a ktoré nevyžadujú veľké množstvo svetla. Patria sem fuksie, begónie, hortenzie, plamienky, netýkavky.
 
Z Á P A D N Á   S T R A N A
 
Západná stana vyhovuje kvetom a rastlinám s pestrofarebnými listami. S menším množstvom svetla sa uspokoja ovisnuté muškáty a mnoho tráv. Zapadajúce slnko je ideálna pre ovocné dreviny a zeleninu. Existuje mnoho drevín, ktoré sa dajú pestovať v nádobách. Sadíme ich do vačších nádob a truhlíkov, aby sme im mohli zabezpečiť dostatok živín. Na západnú stranu môžeme vysadiť čarodejky, akalyfa, ľuľok jazmínový, ktorý pravidelne zalievame aj hnojíme, lobelky.
 
S E V E R N Á   S T R A N A
 
Aj severné časti balkónov a záhrad môžu hýriť pestrosťou kvetov. K rastlinám, ktorým sa darí na severných a severovýchodných stranách patrí brečtan, kamélie, chmeľ japonský, vavrínovec, zimozeleň, fuksie, papradie. Na severnú stranu môžeme vysadiť aj netýkavky ale aj krušpán, azalky, rododendron, smrek

Kvetyart s.r.o.: Spoľahlivé doručovanie kvetov, kytíc a darčekov pre rôzne príležitosti. Potešte svoju priateľku, kamarátku, príbuzných krásnymi kvetmi s darčekom. Vyčarujte im úsmev pri príležitosti narodenín, Valentína, Vianoc, spoločenských akcií. Na objednávku vieme doručiť aj špecifické kvety, kytice a darčeky aj pre väčšie akcie.